Prešovské občianské združenie získalo cenu Slovenský Goodwill 2017

Prešovské občianské združenie získalo cenu Slovenský Goodwill 2017

Prešovčania sa ocitli medzi piatimi ocenenými v pilotnom ročníku cien Slovenský Goodwill 2017. Zmyslom cien Goodwill 2017 je oceniť firmy, ktoré si ľudia vážia. Nie len za ich zodpovedný prístup k podnikaniu, ale aj skvalitňovaniu života ľudí v regióne a šíreniu dobrej vôle. Laureátov v piatich kategóriách – Tradícia, Inovácie, Partner, Podporovateľ a Osobnosť – nominuje verejnosť, ktorá svojimi hlasmi rozhodla aj o jednotlivých víťazoch. Doteraz udeľovali tieto ocenenia len v Českej Republike. V pilotnom ročníku Slovenský Goodwill bolo 17 finalistov.

 

Víťazstvo prekvapilo

Prešovské Občianke združenie (OZ) Podaj ďalej získalo ocenenie v kategórii Podporovateľ. Obstáli v konkurencii akou bol napríklad najväčší webový portál s mikroprácou Jaspravím.sk, Advokátska kancelária Hagyari & Partners či Liga proti rakovine SR. „Do Goodwillu nás nominovala pani Milada Macourová, ktorá sleduje našu činnosť už roky a je taký náš fanúšik. Boli tam veľké firmy, ktoré zamestnávajú kvantum ľudí. Ja som sa zdráhala tej nominácie kvôli tomu, že my nie sme vlastne podnikatelia. Nie sme firma, ktorá produkuje nejaké veľké zisky, vlastne vôbec žiadne,“ vysvetlila Viki Potášová z OZ Podaj ďalej. Ocenenia víťazom odovzdali na slávnostnom večeri 7. novembra v Zichyho paláci v Bratislave. „My matky s malými deťmi sme sa ho nemohli zúčastniť, takže sme poslali náhradníka nášho dobrovoľníka Martina Matejku, keďže bol pracovne v Bratislave. No a vrátil sa s prekvapením, že sme vyhrali v kategórii Podporovateľ,“ povedala na margo ocenenia Viki Potášová.

 

Ľuďom v núdzi pomáhajú tretí rok

Cieľom OZ Podaj Ďalej je pomoc ľuďom v núdzi. Dobrovoľníci zo združenia už tretí rok sami vyhľadávajú ľudí a rodiny v núdzi a snažia sa nájsť pre nich čo najefektívnejšiu pomoc. Združenie je iniciátorom viacerých úspešných projektov. Na potravinovú pomoc zameraný projekt Podaj Ďalej zemiak sa stretol s veľkým ohlasom u najmenší. Tí ochotne darovali po jednom zemiačiku, sociálne slabším rodinám. Ďalším populárnym projektom je aj Podaj Ďalej knihu. OZ tiež od jari prevádzkuje charity shop, z ktorého výťažok smeruje na pomoc vybraným jednotlivcom.

 

Autor: cimKa