Na svete je zaláskovaný singel od sesterského dua

Na svete je zaláskovaný singel od sesterského dua

Talentované sestry Alžbeta & Júlia po niekoľkých coververziách, ktoré ponúkli na svojom youtube kanály prinášajú debutový singel Zámky lásky aj s pôsobivým videoklipom. 

Skladba je v ich podaní romantický balzam na dušu, ktorý poslucháča unesie do príbehu lásky, ktorý sa odohráva v rôznych podobách od počiatku sveta. Dievčatá prinášajú žánrovo pestrú zmes s charizmatickým vokálnym prejavom, ktorý môže zaujať fanúšikov, hudobných kritikov i producentov. Nálada skladby korešponduje aj s blížiacim sa sviatkom zamilovaných. 

 Videoklip sa natáčal na rôznych unikátnych miestach Slovenského raja a v Prahe na moste lásky. Réžiu a produkciu si zobrali na starosť Newill Media Agency a Spoko Music. „Text skladby je inšpirovaný zvykom metaforického zamkýnania lásky, ktorý  nie je žiaden novodobý výstrelok, ale viac ako sto rokov stará záležitosť. Na začiatku stojí smutný príbeh lásky z obdobia prvej svetovej vojny. V srbskom mestečku sa miestna učiteľka zadívala do vojaka srbskej armády. Sľúbili si večnú lásku, vymenili snubné prstienky, ale… happy end sa nekonal. Dôstojník po odvelení do Grécka podľahol vnadám ostrovanky z Korfu. Osud učiteľky, ktorá sa z nevery nikdy nespamätala, bol ešte černejší než zostarnutie osamote, v zatrpknutosti a obkolesení mačiek. Od smútku jej puklo srdce a zomrela nemilovaná. Práve tragickosť nenaplneného citu podnietila dievčatá a ženy k činu a z poverčivosti si začali „zamykať“ svoje vzťahy pomocou zámkov, aby neskončili rovnako ako podvedená nešťastnica.“ hovorí Alžbeta s Júliou.

Teenagerky Alžbeta a Júlia žijú aktuálne v Senci a Prahe. Od detstva sa venujú spevu a hre na klavír a gitaru. Milujú pop, jazz a folk. Najväčšie vzory a motiváciou pre nich sú hviezdy ako Alicia Keys, Beyonce, Lorde, Ed Sheeran, Lara Fabian, Rihanna a Sia, či slovenské speváčky Jana Kirschner a Sima Martausová. Za touto zasnenou skladbou by ste určite nečakali punkového romantika Jozefa Spoka Kramára zo skupiny Smola a Hrušky, ktorý skladbu napísal a produkoval. „Rozhodol som sa toto talentované duo vydať a podporiť ich na svojom labely. Je známe, že sme skupina, ktorá dlhodobo rada spolupracuje s umelcami z rôznych žánrov a ja osobne sledujem mladé talenty a snažím sa im pomáhať. Často dostávam ponuky na spoluprácu, či už so Smola a Hrušky alebo na produkciu od mladých interprétov. Dievčatá sú výnimočne charizmatické a atraktívne, a myslím, že majú veľkú perspektívu zaujať svojou čistotou a citlivým prejavom. Dúfam, že showbiznis ich nezomelie, že im vydrží pokora a zápal pre hudbu.“ povedal Spoko.